CRUİSE
  TUR

   Saraybosna Belgrad Turu

   2 Gece Saraybosna, 2 Gece Belgrad
   • Saraybosna Belgrad Turu

   Gezilecek Yerler
   Saraybosna Belgrad

   Konaklama
   3*/4* Oteller

   Süresi
   4 Gece 5 Gün

   KİŞİ BAŞI
   0.00
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   Saraybosna Belgrad Turu Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   0.00
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   Vizesiz Saraybosna ve Belgrad'ı Bir Turda Görme İmkanı!

   Tur Programı

   1. Gün: İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna

   Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali GezTour konturarından 07.00'da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'na tarifeli seferi ile saat 09.30'da Saraybosna’ya uçuş. Yerel saatle 10.30'da varış. Ve Saraybosna şehir turu için hareket. turumuz sırasında İlk olarak Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü ve Osmanlı Kalesi Beyaz Tabya’yı, gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


   2. Gün: Saraybosna (Mostar-Poçitel)

   Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Mostar-Poçitel-Blagay turuna katılabilirler. Turumuz rehberimiz belirleyeceği saatte Mostar’a doğru hareket edilecektir. Tur detayı; ilk olarak Mostar yolu üzerinde ikinci dünya savaşında Nazi Ordusu tarafından yıkılan Tito Köprüsünü görüyoruz. Halen daha yıkık bir halde bulunan köprüyü gördükten sonra Mostar yolculuğumuza devam ediyoruz. Mostar şehrine vardığımızda ilk durağımız Savaş Müzesi olacak. Tarihi Mostar köprüsünün yıkılış videosunu izledikten sonra UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alınan Mostar Antik Kenti gezilecek. Yüzyıllarca Osmanlı hakimiyetinde kalan antik şehirdeki hanlar, hamamlar ve camiiler gibi mimari yapılar ziyaret edilecek. 1 saatlik serbest zamanın ardından Blagaj Tekkesine doğru hareket edilecek. Eski bir derviş tekkesi olarak bilinen ve Osmanlı döneminde gelen Türklerin ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen bu yapıyı gezdikten sonra Osmanlı’nın Balkanlarda ulaşmış olduğu son nokta olan Poçitel Köyüne doğru hareket edilecek. Osmanlı Döneminde sınır karakolu olarak da kullanılan bu köye vardıktan sonra köy içinde tarihe yolculuk etmeye başlıyoruz. Poçitel'in en tepe noktalarına çıkıp doyumsuz bir manzara'da Poçitel Köyünü izliyoruz. Eski Osmanlı evleri, kalesi, gözcü kuleleri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Saraybosna'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam vakitlerinde otelimize varış ve konaklama.

   Mostar – Poçitel – Blagaj Turu (Yemekli) :  50   Eur


   3. Gün: Saraybosna-Belgrad

   Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad'a transfer. Belgrad'a varışımızın ardından panoramik Belgrad turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

    


   4. Gün: Belgrad (Novi Sad-Karlofça-Fashion Park)

   Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz.İlk durağımız Sremski Karlovci.Bu güzel kasabada  1699’da 72gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise ,Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir.Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı,saat kule.yukarı şehir,uzun kışla,Leopold kapısını göreceğiz.Novi Sad’a varıyoruz.Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir.Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır.Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı,halk tiyatrosu,tuna sokağı ve sahili,Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır.Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


   5. Gün: Belgrad- İstanbul

   Kahvaltımızın ardından  rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman sonrasında Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC894 sefer sayılı uçuş ile 11:20'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçuşumuz gerçekleşiyor. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 14:55'de İstanbul'a varış. Turumuzun ve GezTour hizmetlerinin sonu


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   2 gece Saraybosna’da 2 gece Belgrad’da oda kahvaltı 3* ve 4* otellerde konaklama.

   Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen- Saraybosna / Belgrad – Sabiha Gökçen parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

   Türkçe Rehberlik

   Programda belirtilen tüm transferler

   Zorunlu sigorta

   Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Kaza ve Sağlık Sigortası

   Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL

    Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar

   Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Yorumlar

   Saraybosna Belgrad Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   Saraybosna Belgrad Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar