CRUİSE
  TUR

   İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)

   İzmir Çıkışlı Balkan Turları
   • İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)
   • İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)
   • İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)
   • İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)
   • İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç)
   İzmir

   Gezilecek Yerler
   BELGRAD - ÜSKÜP - OHRİD - SARAYBOSNA - MOSTAR - TİRAN

   Konaklama
   3* 4* Otellerde Konklama

   Süresi
   7 Gece 8 Gün

   KİŞİ BAŞI
   0.00
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç) Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   0.00
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   Tur Programı

   1. Gün: İZMİR - ÜSKÜP

   Pazar günü akşam 22:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde firmamız görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ 5956 sefer sayılı 189 kişilik Boeing 737-800 tipi uçağımız ile 00:05'de Üsküp’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saat ile 00:05’de varış ve pasaport işlemlerinin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Üsküp yakınlarındaki otellerimizde.


   2. Gün: ÜSKÜP - (BİTOLA/MANASTIR - RESNE) - OHRİD

   Sabah kahvaltımızı takiben Üsküp şehir turumuz. Üsküp Kalesi, Makedonya Meydanı, Vardar Nehri üzerindeki tarihi Taş Köprü, Kapı Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Davut Paşa Hamamı, Sultan Murat Camii, Tarihi Saat Kulesi, İsakiye Alaca Camii, Gazi İsabey Camii ve tarihi çınar, Murat Paşa Camii, Eski Tren Garı ve Eski Çarşı şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır (sergi salonu, müze olarak kullanılan ve restorasyonu süren binalar ve camiler dışarıdan görülecektir). Şehir turumuzun ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Bitola/Manastır - Resne turumuz. Bu turumuzda ilk durağımız Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti Manastır. Makedoncada da Manastır anlamına gelen 'Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi ve içindeki Atatürk Müzesi, Haydar Kadı Camii, Mehmet Ağa Camii, Bedesten, Eski Çarşı, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Manastır turumuz sonrasında Resne'de İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri olan Resne'li Niyazi Bey'in evi ve yaptırdığı Saray Binası'nda fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Ohrid'e hareket ediyoruz. UNESCO'nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi'ndeki, muhteşem Ohri Gölü'nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrinde varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Ohrid yakınlarındaki otellerimizde.


   3. Gün: OHRİD (STRUGA)

   Sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid'de şehir turumuz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz Panteleymon Kilisesi (aşağıdan) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Struga turumuz. Bu turumuzda Ohrid Gölü’nün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Çarşı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid'e dönüş ve serbest zaman. Konaklama Ohrid yakınlarındaki otellerimizde.


   4. Gün: OHRİD - TİRAN - PODGORICA

   Sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tiran turumuzun ardından konaklama Podgorica yakınlarındaki otellerimizde.


   5. Gün: PODGORICA - (BUDVA - KOTOR) - (DUBROVNİK) - MOSTAR

   Sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Karadağ Sahilleri'ndeki Budva – Kotor turumuz. Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi’nin nefes kesen manzaraları eşliğinde gezimize başlıyoruz. Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Turumuzun ardından önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor turumuz. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezilerimizin ardından öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte Dubrovnik turumuza katılma imkanı. Dubrovnik, Hırvatistan’ın Adriyatik denizine kolunu dayamış sıcak bir sahil kasabası. Buraya Dalmaçya kıyılarının yıldızı da diyebiliriz. Dubrovnik Turu’na katıldığınızda (tura katılmak isteyen misafirlerimizin yeşil pasaporta veya Schengen veya Hırvat vizesine sahip olması gerekmektedir), UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış bu şehre hayran kalacaksınız. Mostar yakınlarındaki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otellerimizde.

   Ekstra Dubrovnik (Hırvatistan) Kültür Turu : 50 Euro (tura katılmak isteyen misafirlerimizin yeşil pasaporta veya Schengen veya Hırvat vizesine sahip olması gerekmektedir)


   6. Gün: MOSTAR (TRAVNİK)

   Sabah kahvaltısının ardından Mostar turumuz. 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar 600 yıllık geçmişe sahip. Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda,1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Travnik turumuza katılma imkanı. Travnik yolu üzerinde Bosna savaşının unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyünü ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz. Mostar’a dönüş ve Bosna - Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareket ve nehir yatağı boyunca manzaralı bir yolculuğun ardından Saraybosna'ya varış. Konaklama Saraybosna yakınlarındaki otellerimizde.

   Ekstra Vezirler Şehri Travnik kültür turu: 65 Euro (Maxi kültür paketi ile %10 indirim ve ücretsiz 7 akşam yemeği imkanı)


   7. Gün: SARAYBOSNA - BELGRAD

   Sabah kahvaltımızın ardından iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Baş çarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Bosna-Hersek'te kalbimizden bir parça bırakarak Sırbistan sınırına doğru yola çıkıyoruz. Belgrad'a varışımızı takiben otelimize transfer. Konaklama Belgrad yakınlarındaki otellerimizde.


   8. Gün: BELGRAD (NOVI SAD) - İZMİR

   Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad şehir turumuz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimizle Novi Sad turumuz. Takma adı Sırp Atinası olan şehir 19. yüzyılda, Sırp kültür başkenti olmuştur. 19. yüzyılın sonunda ve 20. yüzyılın başında hemen hemen her Sırp romancı, şair, hukukçu ve gazeteci Novi Sad'da yaşamış veya çalışmıştır. Günümüzde, Novi Sad Sırbistan'ın ikinci kültür merkezidir ve kentin yetkilileri, sayısız kültürel etkinlikler ve müzik konserleri ile şehri daha cazip hale getirmektedirler. Novi Sad'ın en tanınmış yapısı, kent ve kentin doğal manzarasına hakim olan Petrovaradin Kalesi’dir. Turumuzun ardından belirlenen saatte Belgrad Havaalanına transfer. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait XQ5957 sefer sayılı uçağımız ile saat 01:40'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyoruz. İzmir’e varış ve bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşma.

   Ekstra Beyaz Şehrin Üzüm Bağı / Novi Sad: 65 Euro (Maxi kültür paketi ile %10 indirim ve ücretsiz 7 akşam yemeği imkanı)


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   -İZMİR / ÜSKÜP ve BELGRAD / İZMİR SUNEXPRESS HAVA YOLLARI BOEING 737-800 TİPİ UÇAĞI İLE AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞLAR

   -ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

   -PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ

   -PANORAMİK ÜSKÜP, OHRİD, TİRAN, MOSTAR, BELGRAD ve SARAYBOSNA ŞEHİR TURLARI

   -MİNİ KÜLTÜR PAKETİ; Drim Nehrinin kıyısındaki cennet / Struga kültür turu, Bitola/Manastır ve Resne / Atatürk’ün izleri kültür turu, Budva Kotor  / Ünlü Karadağ Sahilleri turu

   -PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLERDE TOPLAM 8 GÜN 7 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA

   -SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER

   -FİRMAMIZ REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   -DUBROVNİK TURUMUZA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN HIRVATİSTAN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 100.-

   (YEŞİL PASAPORTA VİZE ALINMAZ) (GEÇERLİ SCHENGEN VİZENİZ VARSA BU VİZENİN ALINMASINA GEREK YOKTUR).

   -YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL) (uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)

   -SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30)

   -İSTEĞE BAĞLI TURLAR & OTEL AKTİVİTELERİ

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Yorumlar

   İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç) Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   İzmir Çıkışlı Balkan Turları (Üsküp Başlangıç) Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar