CRUİSE
  TUR
   Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
   Giriş Tarihi...
   Çıkış Tarihi...
   Fiyat Aralığı
   Yetişkin
   1.Çocuk Yaşı
   2.Çocuk Yaşı
    
   Tur Dönemini Seçiniz
    
   Tur Kategorisi Seçiniz
   Gezi Takvimi İçin Tıklayın
   >>> Tur Takvimi <<<
   E-bülten
   Yeniliklerden, bizden haberlerden, kampanya ve indirimlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız lütfen e-postanızı kaydedin.

    İtalya Turları

    Sayfa: 1 / 1
    Büyük İtalya Turu Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil ( Roma - Milano )
    7 gece 8 gün - THY İle
    En Yakın Tarih: 09.09.2018    Diğer Tarihler
    Büyük İtalya Turu Ekstra Turlar Dahil... Devamı için tıklayın »
    649.00
    İNCELE
    İtalya Rüyası Pegasus Havayolları İle
    3 Gece 4 Gün - Pegasus Havayolları
    En Yakın Tarih: 27.09.2018    Diğer Tarihler
    299.00
    İNCELE
    Flash Promosyon Elegant Avrupa Turu Fransa-İtalya-İsviçre-Almanya
    549.00
    İNCELE
    İtalya ve İsviçre Gölleri Turu 3 Gece 4 Gün | Atlas Global İle
    3 Gece 4 Gün - Atlas Global İle
    En Yakın Tarih: 24.09.2018    Diğer Tarihler
    189.00
    İNCELE
    İspanya - Fransa - İtalya THY İle 7 Gece (VLC-BLQ)
    7 Gece 8 Gün - THY İle
    En Yakın Tarih: 06.10.2018    Diğer Tarihler
    499.00
    İNCELE
    Flash Promosyon Elegant Avrupa Turu Pegasus HY İle
    7 gece 8 gün - Pegasus HY İle
    En Yakın Tarih: 02.11.2018    Diğer Tarihler
    329.00
    İNCELE
    Sayfa: 1 / 1

    İtalya Turu ve İtalya Tarihi

    İtalya’nın yüzölçümü sicilya ve sardunya dahil  301.4746 kilometre kare olup, arizonadan biraz daha geniştir italya avrupanın en kalabalık ülkelerinden biridir.Nüfusu 2013 itibariyle 59,83 milyondur. italya'nın eski çağlarında yaşayan insanlar hakkında, çok az bilgi vardır. M.Ö. 500'lerde İtalya'da dört belirgin medeniyet mevcuttu. Kuzeyde Keltler, orta bölgede Etrüskler, iç ve dağlık bölgelerde Romalıların da dahil oldukları birçok kabileler, Napoli'den Sicilya'ya kadar olan bölgelerde de Rum azınlıklar vardı. Roma Cumhuriyetinin kuruluş tarihi geleneksel olarak M.Ö. 595 kabul edilmiştir. Bu yıl son Roma kralının sürgün edildiği tarihtir. Daha sonra kabileler arasında sürdürülen çatışmalardan faydalanan Roma, bağımsızlığını garanti altına aldı. .Ö. 49'da Sezar Galyalılara tam yurttaşlık hakkı verdi. Roma İmparatorluğu giderek gelişti. Üçüncü yüzyılda bütün yarımadaya hakim oldu. Daha sonra aynı yüzyılda barbarların saldırılarına maruz kalan imparatorluk merkezi, Roma'dan Milano'ya taşındı. Costantinos zamanında ise merkez İstanbul'a alındı.

     

    Galya'yı ve öteki eyaletleri kaybeden Batı Roma İmparatorluğunun elinde yalnız İtalya kaldı. Doğu Roma İmparatoru Zenon, Ostrogotları İtalya'yı yönetmekle görevlendirince, dört yıl süren savaşlar sonunda Ostrogotlar İtalya'ya hakim oldular ve Ostrogot kralı İtalya'nın mutlak kralı oldu. Bu dönemden sonra Papalık iktidarı gelişti. 451 yılında Kuzey İtalya, Avrupa Hunlarının istilasına uğradı. Roma istiladan Papa'nın ricaları üzerine kurtuldu ve 6. yüzyılın sonlarına kadar siyasi hakimiyet Papalığın elinde kaldı.

     

    İtalya  şehirler ve İtalya Turları’nda Ziyaret Edilen Yerler

    Milano , Bergamo, Bologna, Parma , Siena, Floransa , Roma , Napoli, Bari, San marino, Venedik

    İtalya Turun'da nereler görülmelidir

    Milano , Bergamo, Bologna, Parma , Siena, Floransa , Roma , Napoli, Bari, San marino, Venedik özellikle Balkanlar’da  görülmesi gereken yerlerdir.

    Roma: İtalya‘nın başkenti olan Roma dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri. Antik Roma’nın ünlü yapılarını, birbirinden ünlü müze ve kiliseleri ve Katolikler için çok büyük öneme sahip dünyanın en küçük devleti olan Vatikan‘ı görmek için her yıl milyonlarca turist Roma’ya akın etmekte  Roma tarihi şehrin kendisi kadar köklü ve zengindir. Tarihinin Romulus ve Remus efsaneleri ile başladığı düşünülmektedir. Efsaneye göre Savaş Tanrısı Mars’ın Romulus ve Remus adlı ikizleri dünyaya getirip onları terk etmiş  bebekler bir kurt tarafından yetiştirilir, bir çoban tarafından bulunan ikizler sonrasında bir şehrin kuruluşu ile ilgili kavga eder ve Romulus Remus’u öldürür. Tarih de hikaye de bu şekilde biter ve  Roma İmparatorluğu döneminde başkent olan bu şehir o dönemde dünyanın en büyük şehri olarak kabul edildi. Birkaç tarihçilere göre imparatorluk döneminde şehrin nüfusunun 3,9 milyon olduğu düşünülmektedir.

    Milano:  Milano’ya İstanbul’dan THY  veya Pegasus direk uçuyor. Pegasus Havayolları ise şehre yakın bir başka havalimanı Bergamo’ya uçuyor.. Milano Central Train Station yani Milano Tren İstasyonu’ndan gerek diğer İtalyan şehirlerine ya da diğer Avrupa ülkelerine yolculuk edebilirsiniz. Tren seyahati biraz daha ekonomik. 2-5 kişi arası indirimli yolculuk da yapabilirsiniz. Malpensa Havaalanı şehir merkezine 40 km uzaklıkta. Şehrin en büyük havaalanı burası THY ve Türkiye’den Pegasus hariç diğer uçuşlar buradan yapılıyor. Havalimanından şehir merkezine otobüs ve trenle ulaşabilirsiniz.

     

    Milano’ya gidebileceğiniz bir başka havalimanı da Bergamo. Pegasus Havayolları buraya uçuyor. Bergamo Havalimanı şehir merkezine 45 km uzaklıkta. Buradan da kent merkezine otobüs ve trenle ulaşım sağlanabilir. Ancak direk tren seferi yok bu yüzden otobüs ya da taksi ile ulaşım en pratik seçenek olacaktı

    Milano’nun ideal gezi mevsimi Mayıs ve Kasım aylarıdr. Milano daha Kuzey İtalya’da olduğu için kışları soğuk ve yağışlı geçer. Zaman zaman kar yağışı da olur. Nemli sub-tropikal iklimin hüküm sürdüğü Milano’da genelde hava nemli olur. Temmuz ve Ağustos aylarında 30 dereceyi bulan sıcaklıklar görülür. Kışın 5-10 derece arası ilkbaharda ise sıcaklıkları genelde 15-20 derece arasındadır. Kasım ayından sonra yağışlar başlar. Deniz seviyesinden yüksektir bu da havayı biraz daha soğutmaktad

    Venedik : Venedik, Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanan, yaklaşık 118 adacık üzerine kurulu bir ada şehirdir. Venedik'te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur.

    Grand Canal (Büyük Kanal) Venedik'e geldiğinizde öncelikli olarak görmeniz gereken, Venadik'in ana caddesidir Rialto Köprüsü Venedik kentinin en renkli mekanlarından biridir. Yalnız iki yakayı birbirine bağlamakla kalmaz; aynı zamanda cıvıl cıvıl bir alış veriş mekanıdır. Rialto köprüsünün üzerinde, girişinde ve çıkışında birbirinden güzel ve farklı hediyelik herşey bulabilime imkanınız mevcut.

    İtalya Turun’da yemeden dönme!

    Tatmadan dönmemenizi tavsiye edeceğimiz ikinci lezzet ise carciofo alla giudia ve pizza & pastırma tadın makarna  & tiramisu

    İtalya ‘ Para Birimi

    İtalya Avrupa birliğinden olduğunda dolayı para birimleri Euro ‘ dur .

    İtalya Türkiye Cumhuriyeti Elçilikleri

    Roma : ia Palestro 28 00185 Roma

     

    Tel: 00 39-06-445 94 200

    00 39-06 445 941

    Fax: 00 39 06 494 15 26

     

    Milano Adres: VIA LARGA, 19 20122- MILANO

    Telefon: 00 39 02 582 12 01

    Faks: 00 39 02 582 12 081

    consolato.milano@mfa.gov.tr

    http://milano.bk.mfa.gov.tr