Erken Rezervasyon Turları
  {{MEGA5BASLIK}}
  {{MEGA5}}
  {{MEGA6BASLIK}}
  {{MEGA6}}
  Kıbrıs Otelleri
   Kıbrıs Paket Turları

    Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY

    8 Gün Uçaklı Baştan Başa Balkanlar
    • Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY
    • Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY
    İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
    24 Temmuz • 21, 28 Ağustos • 04, 11, 18, 25 Eylül • 02, 09, 16, 23, 30 Ekim • 06, 13, 20, 27 Kasım

    Gezilecek Yerler

    Konaklama
    3* ve 4* Oteller

    Süresi
    7 Gece 8 Gün

    KİŞİ BAŞI
    549.00 €
    PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT
    HEMEN REZERVASYON YAPIN
    REZERVASYON: 0850 333 44 39
    Sizi Arayalım
    Neden Biz?

    Geniş Ürün Seçeneği

    En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

    Sürekli Canlı Destek

    Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

    Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Fiyatları

    Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
    549.00 €
    KİŞİ BAŞI
    Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
    Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

    Tur Hakkında

    PRİŞTİNA – ÜSKÜP – (MATKA) - TETOVO – OHRİD-

    SV. NAUM – RESNE – BİTOLA– TİRAN BUDVA – KOTOR – TREBINJE MOSTAR -SARAYBOSNA

    Tur Programı

    1. Gün: İSTANBUL – PRİŞTİNA – ÜSKÜP (Kosova ve Makedonya)

    Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali GEZ TOUR Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 07.30’da  buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları ile Priştina’ya saat 10.00’da hareket. Priştina’ya yerel saat ile 10.50’de varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra serbest)

    Akşam Yemeği: Akşam otelimizde.(tur ücretine dahil)

    Para Birimleri : Euro, Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar )

    Rota: Priştina - Üsküp

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 88 km

    Otele Giriş Saati:  20:00


    2. Gün: ÜSKÜP – (MATKA) - TETOVO – OHRİD (MAKEDONYA)

    Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüzle otelimizden ayrılarak Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Matka turuna katılabilirler.(Ekstra 10€) İlk olarak yolumuzun üzerinde bulunan Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid kentine varış. Varışımızla birlikte Ohri şehir turumuz baslıyor. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Ohri gölünde ekstra olarak düzenlenecek Tekne turumuz başlıyor.(Ohri Tekne Turu 10€)  Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran(ekstra serbest)

    Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

    Para Birimleri: Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar )

    Rota: Üsküp -  Ohrid

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

    Otele Giriş Saati: 19:00


    3. Gün: OHRİD – SV. NAUM – RESNE – BİTOLA

    Otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbes zaman. Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Sv. Naum – Resne – Bitola  turuna (55€) katılabilirler. Otel önünden hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacak dileyen misafirler Makedon Gecesi Turu’na katılabilir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran Akşam Yemeği: Ekstra alınacaktır

    Para Birimleri : Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar )

    Rota: Ohrid, Sv. Naum, Resne, Bitola

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 150 km

    Otele Giriş Saati: 19:00


    4. Gün: OHRİD – TİRAN (MAKEDONYA VE ARNAVUTLUK)

    Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’ a doğru yola çıkıyoruz. Tiran’a varışımızla birlikte panoramik Tiran turumuz başlıyor. Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbet zaman ve otlimize yerleşme. Geceleme ve akşam yemeğı otelimizde.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran

    Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahil)

    Para Birimleri : Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 137 Lek )

    Rota: Tirana

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 135 km

    Otele Giriş Saati:  19:00


    5. Gün: TİRAN – BUDVA – KOTOR – TREBINJE (ARNAVUTLUK – KARADAĞ- BOSNA HERSEK)

    Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Tiran’dan ayrılıp Karadağ’a dogru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler. (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olmasıgerekmektedir.) Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran

    Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. (Tur ücretine dahil)

    Para Birimleri : Euro,

    Rota: Tirana – Budva – Kotor – Trebinje

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 276 km

    Otele Giriş Saati: 19:00


    6. Gün: TREBİNJE – MOSTAR – SARAYBOSNA (BOSNA HERSEK)

    Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Bosna Hersek’in Mostar şehrine doğru yola çıkıyoruz. Mostar’a varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Turumuzun bitişi ile Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna’da otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlecek olan Boşnak gecesine katılabirler.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. 

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran

    Akşam Yemeği: Ekstra alınacaktır (Dileyen misafirler Boşnak Gecesi Turuna katılabilir)

    Para Birimler: Bosna Markı ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Bosna Markı ), Hırvat Kunası

    ( Ortalama Kur 1 Euro : 7.49 Kuna )

    Rota: Trebinje – (Dubrovnik) – Mostar - Saraybosna

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 299 km

    Otele Giriş Saati:  19:00


    7. Gün: SARAYBOSNA – BELGRAD (BOSNA HERSEK VE SIRBİSTAN)

    Otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Saraybosna şehir turuna başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla birlikte otelimize yerleşme. Dileyen misafirler rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra serbest)

    Akşam Yemeği: Ekstra alınacaktır(Dileyen Misafirler Sırp Gecesi Turuna katılabilir)

    Para Birimleri: Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar )

    Rota: Saraybosna - Belgad

    Toplam Kat Edilecek Mesafe: 294 km

    Otele Giriş Saati:  19:00


    8. Gün: BELGRAD – İSTANBUL

    Kahvaltının ardından otelden ayrılıp panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferiyle saat 16.35’de  İstanbul’a hareket. İstanbul’a 19.20’de varış ve turumuzun sonu.

     

    Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

    Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra serbest)

    Para Birimleri: Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar )

    Rota: Belgrad - İstanbul


    Fiyata Dahil Olan Hizmetler

    Profesyonel GEZTOUR Türkçe rehberlik hizmetleri

    3 ve 4* Otellerde 7 gece konaklama,

    Otellerde alınacak 4 Akşam yemeği

    Otellerde alınacak 7 Sabah kahvaltısı

    Şehir vergileri

    Programda belirtilen panoramik şehir turları

    Pegasus Havayolları  tarifeli seferi ile uçak biletleri, havalimanı vergisi

    Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

    Tur Notları

    Vize

    Fiyat Tablosu

    Tarih İki Kişilik Odada
    Kişi Başı
    Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
    24.07.2017549.00 €649.00 € 549.00 €-Taksitler »
    21.08.2017479.00 €659.00 € 479.00 €-Taksitler »
    28.08.2017448.00 €639.00 € 448.00 €-Taksitler »
    04.09.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    11.09.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    18.09.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    25.09.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    02.10.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    09.10.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    16.10.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    23.10.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    30.10.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    06.11.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    13.11.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    20.11.2017399.00 €539.00 € 399.00 €-Taksitler »
    27.11.2017359.00 €499.00 € 359.00 €-Taksitler »

    Yorumlar

    Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Hakkındaki Düşünceleriniz

    Ad Soyad:
    Mesajınız:
    (En çok 500 karakter)

    karakter kaldı
    Doğrulama Kodu:

    Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar